To je vprašanje, ki si ga postavi večina staršev, ko razmišlja, ali svojega otroka vpisati v nov jezikovni tečaj. Odgovor je: ravno nasprotno! V resnici se lahko otroci učijo večjega števila jezikov hkrati, lahko postanejo dvojezični, nekateri celo večjezični in s tem veliko pridobijo, saj ima po mnenju raziskovalcev Univerze iz Cornella, učenje novega jezika izjemen vpliv na razvoj mišljenja pri majhnih otrocih.
Dvojezičnost in večjezičnost sta pri otrocih zelo pogosti. Dejstvo je, da je pravzaprav že nenavadno, če otrok pozna zgolj en jezik. Tako, kot se dojenčki in malčki učijo maternega jezika s poslušanjem besed, stavkov, pesmic in zgodbic, ki se znova in znova ponavljajo in ob tem od svojih skrbnikov prejemajo pozitivno povratno informacijo, se lahko otroci učijo tujega jezika s pomočjo enake naravne tehnike. Učenje tako ne povzroča jezikovne zmede ali kognitivnega primanjkljaja, kakor je veljalo v preteklosti. Dejstvo, ki ga je potrdila raziskava Univerze iz Cornella je, da otroci, ki se naučijo drugega jezika, lažje ohranijo pozornost (kljub zunanjim dražljajem) v primerjavi z enojezičnimi vrstniki.
Zato je še toliko bolj pomembno, da otroke spodbujamo in podpiramo pri učenju tujih jezikov. Novega jezika pa naj se otrok uči tako kot maternega: naravno, preko igre ter z veliko mero kreativnosti in zabave!
Vir: Cornell Language Acquisition Lab, Helen Doron Educational Group
